Cilt Bakım

Cilt Bakım

Cildimiz en çok kire ve dış etkenlere maruz kalan bölgemizdir. Bu yüzden temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Temizlenmediği takdirde yağlanma, akne ve sivilcelenme sorunlarına kadar giden önemli sonuçları olabilir.

Cildimiz kendini koruma altına almak için durmadan yenilenir. Bu yenilenmeden ortaya çıkan ölü deriler de cilt altında toplanarak matlaşmış bir görüntüye ve siyah noktalara sebep olabilir. Gözeneklerde biriken bu görüntüyü yok edebilmek için cildin yumuşatılarak temizlenmesi ve gerekli nemin nüfuz ettirilmesi gerekmektedir.

Sayannemis Güzellik Salonları’nda cilt tipiniz doğru olarak analiz edilir ve en uygun çözüm cildinize uygulanır.

Cilt Bakım Paketlerimizin içinde ihtiyacınıza uygun uygulamalar yer almaktadır.

Medikal cilt bakımı

Dermapen / Dermaroller

Anti-Aging Bakım

Akne Bakımı

Siyah Nokta/yağ butonu

Leke Bakımı

Hydrafacial

Cilt hassasiyetinize uygun şekilde belirlenecek uygulama yöntemi ile daha canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmuş olursunuz. Böylece yaşlanma etkilerinden uzaklaşarak daha genç bir görünüme kavuşursunuz.

 

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Cildimiz kışın soğuk havadan, yazın sıcak hava ve nemden etkilenir. Doğru nem dengesi ve su tüketimi cilt için hayati önem taşır. Özellikle bahar aylarında cildinizin bakımını ihmal etmeden yaz ve kış aylarına hazırlık yapmanız önemlidir.

Her gün cildi makyajdan ve kirden arındırarak günlük bakımınızı yapabilirsiniz. Temizledikten sonra nemlendirmek ve tonlama yaparak cildin rahatlatılması gerekmektedir. Geceleri cilt özellikle  onarma sürecine girdiği için antioksidan yağlar ve kremlerle besleyerek cildinizi destekleyebilirsin.

Tüm bunların yanında belli periyotlarda profesyonel bakım yaptırmanız cildinizi daha esnek, sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturur.  Uzman ekip ve kaliteli ekipmanla Sayannemis Güzellik Salonu'nda cildinizin ihtiyacına göre özel bakım uygulanır, siz de yenilenmenin tadını çıkarırsınız.