Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Günlük hayatımız hızla akarken, artık birçok şeye vakit ayırmak zorlaşmakta… Özellikle çalışan kadınlar için bu durum çok daha yoğun hissediliyor. Hem bakımlı olmak hem de buna fazla vakit harcamamak için de çeşitli yollar arıyoruz. Bakımlı olmanın en önemli göstergelerinden biri de makyaj… Yüz lekelerini, gözdeki yoğunluğu, dudaktaki kuruluğu kapatalım derken makyaj yapmaya ciddi vakit harcanıyor.

Sayannemis Güzellik Salonları’ndaki kalıcı makyaj uygulamalarını kullanarak, makyajı dert olmaktan çıkarın. Steril ortamda, uzman estetisyenler eşliğinde keyifli bir kalıcı makyaj deneyimi ile karşınızdayız.

Göz hattı uygulamalarımızdan kalıcı dipliner ve kalıcı eyeliner ile çarpıcı bakışlara kavuşabilir, dudak kontörü uygulamalarımız ile sağlıklı dudaklara ve kaş kontör uygulamalarımız ile yüz tipiniz için en ideal ifadeye kavuşabilirsiniz.

Kalıcı makyaj, tamamen doğal kök boyaların cildin epidermis tabakasına uygulanmasıyla yapılan ve oldukça yaygın kullanılan bir güzellik yöntemidir. İçinde katkı maddesi barındırmadığı için hiçbir alerjen yan etkisi olmayan bu boyalar ile kalıcı makyajınızı yaptırabilir, günlük rutin makyajınız için vakit harcamaktan kurtulabilirsiniz. Her zaman bakımlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşursunuz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulanırken anestezik kremler ve hassas işlem sayesinde herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem en az 45 dakika sürer, kişinin cilt tipi ve uygulanan bölgeye göre de işlem süresi 2 saate kadar uzayabilir. Kalıcı makyajda kişinin cilt tipi, cilt nemi ve elastikiyeti de göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar işlemi etkileyen önemli faktörlerdendir.  Uygulama sonrası kişi normal hayatına rahatlıkla geri dönebilir.  Sadece 48 saat uygulama yapan bölgeye su değdirilmemeli ve direkt güneşe maruz bırakılmamalıdır.

Kalıcı Makyaj Güvenli midir? Dövmeden farkı nedir?

Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan kök boyalar tek kullanımlık malzemelerdir ve tamamen sterildir. Bu malzemeler dövme gibi deri altına değil, epidermis tabakaya uygulandığından dövme uygulaması ile karıştırılmamalıdır. Tamamen su bazlı doğal boyalarla bir süre sonra kendiliğinden etkisi kaybolan bir tekniktir. Dövme gibi ömür boyu kalıcı değildir. 2 yılda bir tekrarlanması gerekir. Kalıcı makyajı güvenli kılan en önemli etkenlerden biri de yaptıracağınız ortamın steril olmasıdır. Her seansta uygulama yapacak kişi eldiven giymeli ve hijyen kurallarına dikkat etmelidir. Böylece riskli durumlar ortadan kalkmış olur.